Longines a SolarStratos přijímají solární výzvu

Longines a SolarStratos s hrdostí oznamují vzájemnou spolupráci, v níž se Longines stal oficiálním partnerem a časoměřičem tohoto jedinečného dobrodružství. Švýcarská značka, poháněna duchem dobrodruhů od samého počátku, odjakživa produkovala hodinky a přístroje, které přispěly k úspěchu rozličných objevů svojí spolehlivostí, přesností, robustností a originální technologií. Ambiciózní debut SolarStratosu, který chce za podpory Longines prozkoumat nové oblasti s ohledem na ekologii, z něj dělá ideálního partnera k dobytí stratosféry solární energií.

historie úspěchů

Značka s okřídlenými přesýpacími hodinami je renomovaná spolehlivostí svých precizních nástrojů a provázela objevitele na jejich cestách do neznámých území, kdy spolu s nimi vzdorovala extrémům počasí, navigovala je přes rozdivočelé oceány, hrála roli v otevření nových vzdušných tras i v překonávání leteckých rekordů. Legendární letci a objevitelé jako Amelia Earhartová, Paul-Emile Victor, Elinor Smithová a Howard Hughes vložili svou důvěru do Longines během svých cest.

Dnes Longines zachovává věrnost svému průkopnickému duchu tím, že spojil síly s Raphaëlem Domjanem, zakladatelem projektu SolarStratos Mission a držitelem několika světových rekordů díky síle Slunce. Badatel a pilot s vášní pro ekologii se netají nadšením z tohoto partnerství: „Potěšilo nás, že Longines – značka, která provázela tolik legendárních dobrodruhů u jejich objevů, se stala oficiálním partnerem odyseje SolarStratosu!“

pro průkopníky neexistují hranice

Podle generálního ředitele Longines Matthiase Breschana je zapojení do projektu jako SolarStratos inovativní a zároveň slibné pro nové generace: „Chceme povzbudit budoucí generace k znamenitosti, protože průkopnictví je především stavem mysli a to je pravda, která platí dodnes. Tím, že kombinujeme odvahu s psychickou sílou, můžeme překonat všechny překážky a posunout hranice. Jsme šťastní, že jsme součástí tohoto úchvatného solárního dobrodružství.“

Kolekci Longines Spirit prezentují hodinky, které jsou svědectvím průkopnického ducha značky. Tato řada propojuje historii s inovací a kombinuje tradiční prvky pilotních hodinek s moderními liniemi a kódy. Všechny modely této kolekce jsou vybaveny nejmodernější technologií a mimořádně precizními strojky, za které obdržely certifikát COSC.

SolarStratos: solární inovace

SolarStratos je projekt skupiny SolarXplorers SA. Tato mise, kterou odstartoval švýcarský badatel zaměřený na ekologii Raphaël Domjan v roce 2014, má za cíl dovést historicky první stratosférický solární let až do konce. Vedle technologických inovací se SolarStratos věnuje propagaci obnovitelných energetických zdrojů. Jejich použitím na svých konceptech a projektech ilustruje pokrok v této oblasti: to, co se zdálo nedávno ještě nemožné, je dnes reálné díky dostupným technologiím, ze kterých jsou některé pořád v počátečních stadiích, pokud jde o letectví poháněné solární energií. SolarStratos chce demonstrovat, že za použití dnešních technologií je už možné dosáhnout výkonů, jež překračují sílu fosilních paliv, a vyletět do nadmořských výšek, kam žádná elektrická letadla zatím nedoletěla, a to bez znečištěného ovzduší a špatného vlivu na životní prostředí.