Longines Heritage Classic – čistota a elegance děleného číselníku

Longines už mnohokrát čerpal ze svého výjimečného dědictví. Tentokrát se nechal inspirovat svými modely z třicátých let a vytvořil novou verzi Longines Heritage Classic s geometricky rozděleným číselníkem. Svým estetickým vyzněním, příznačným pro danou dobu, a s vintage řemínkem model respektuje zásadní črty původních hodinek. Zároveň se perfektně přizpůsobuje současnému vkusu a hrdě tím ukazuje špičkové hodinářské znalosti značky Longines.

estetika geometrie

Po úspěchu stříbrné verze v roce 2019 přináší nyní Longines novou interpretaci Longines Heritage Classic s černým sektorovaným číselníkem. Hodinky o průměru 38,5 mm, pro které je příznačný elegantní grafický design, si pohrávají s liniemi a kruhy, čímž se vytváří efekt reliéfu.

Sektorovaný číselník Longines Heritage Classic se skládá z různých zón, přičemž každá z nich má jinou povrchovou úpravu, což bylo typickou črtou modelů z třicátých let. Matný středový kruh umožňuje stříbrným ručkám kontrastně vynikat a je obložen antracitovou hodinovou stupnicí s broušenou úpravou. Finální vzhled dotváří malá rýhovaná vteřinová ručka.

historický design, moderní technologie

Zatímco estetika modelu Longines Heritage Classic je věrná hodinkám třicátých let, kterých je důstojným dědicem, jeho technické vlastnosti jsou rozhodně moderní.

Tento model samozřejmě obsahuje strojek nejnovější generace – L893, což je kalibr vyvinutý výhradně pro řadu Longines Heritage. Je vybaven silikonovým vláskem, díky němuž je rezistentní vůči obvyklým vlivům magnetických polí, a přichází s pětiletou zárukou. Další zvláštností je pozice malého vteřinového číselníku na středové ose dolů směrem k 6. hodině, čímž se celkový design ještě víc přibližuje původnímu modelu.

variace řemínků

Longines Heritage Classic je uveden na dvou různých řemíncích: kožený řemínek v koňakové barvě s efektem „pull-up“ (L2.828.4.53.2), který mění svou barvu podle použití, díky čemuž je každý kus jedinečný, a ocelový náramek “rýžových zrn” (L2.828.4.53.6), ve kterém se střídají broušené a leštěné články.

„Doposud jsme – až na několik výjimek – vždy doplňovali naše modely z kolekce Heritage koženými řemínky,“ vysvětluje Matthias Breschan, generální ředitel značky. „Vybrali jsme nyní vzor ‚rýžových zrn‘, jelikož se jedná o špičkový tah s historií sahající až do čtyřicátých let 20. století, který se dokonale hodí k designu číselníku. Řemínek je velmi měkký a pohodlný na nošení.“

Příběh Longines začal v roce 1832 a léta své existence zasvětil výrobě nových modelů a rozvoji inovací. Toto pečlivě střežené dědictví je nekonečným zdrojem inspirace a hodinky Longines Heritage Classic s černým děleným číselníkem tak nabízejí model, jenž zaujme milovníky historických hodinek.