Longines Legend Diver Watch nabírají nové barvy

Longines Legend Diver Watch, dnes už jeden z ikonických modelů značky s okřídlenými přesýpacími hodinami z kolekce Heritage, přichází na trh v barevných verzích – modré (L3.774.4.90.2) a hnědé (L3.774.4.60.2). Tyto barevné variace osvěžují svým novým vzhledem jedny z prvních hodinek navržených značkou Longines, přičemž jejich historie je plná technologických úspěchů.

vodotěsnost jako ukazovatel kvality

Longines je už dlouho značkou spojenou se sportovním světem a stejně je tomu tak, pokud jde o disciplínu potápění. Všechno to začalo už v roce 1937, kdy se vodotěsnost stala jedním z kritérií kvality. V Longines vyvinuli pouzdro s vodotěsnými tlačítky pro svůj renomovaný kalibr 13ZN, přičemž si tento výtvor nechali patentovat. Následně značka přinesla řadu vývojových trendů, které ji vedly k uvedení prvních hodinek pro civilní potápění v roce 1958 a několika dalších hodinek tohoto typu v průběhu 60. let.

NOVÉ VERZE JAKO NÁVRAT K DĚDICTVÍ

Některé z těchto vlajkových lodí byly od té doby znovu vydány jako součást „ponoření se do dědictví“. To zahrnuje model Longines Legend Diver Watch, jenž byl uveden na trh v roce 2007. Tato ikona bohatého dědictví značky s okřídlenými přesýpacími hodinami se v průběhu let postupně rozšiřovala a dnes předkládá nové verze v oceli s modrými (L3.774.4.90.2) nebo hnědými (L3.774.4.60.2) odstíny.

ŠPIČKOVÁ TECHNOLOGIE 

Nejnovější verze Longines Legend Diver Watch zachovává ducha a čisté linie původního modelu, přičemž těží z odborných znalostí značky v oblasti výroby hodinek. Tato verze se vyznačuje nejnovějšími technickými vlastnostmi, jako vystouplé safírové sklíčko, dvě šroubovací korunky a zadní šroubovací víko. Jsou vodotěsné do hloubky 300 metrů a zároveň disponují automatickým strojkem se silikonovým vláskem, jenž byl vyroben výhradně pro Longines.

design pro sportovce

Číselník v modrém nebo hnědém odstínu je vybaven ručkami s luminiscencí a arabskými číslicemi, jež střídají čtverce potažené luminiscenční vrstvou. Prvky jsou obohaceny o technologii Super-LumiNova® kvůli dosažení optimální viditelnosti. Celkový design je zároveň připomenutím sportovních disciplín, pro které byly hodinky původně určeny a právě tak jako v původním modelu, i tady je pouzdro o průměru 42 mm zezadu zdobeno rytinou potápěče. Barvy kožených řemínků v modrém nebo hnědém provedení odpovídají barvám číselníku.