Longines Spirit - Duch objevitelů žije dál

Kolekce Longines Spirit se nese ve stejném duchu jako hodinky slavných objevitelů, kteří při zdolávání vzduchu, země i vody spoléhali na své věrné pomocníky z dílen Longines. Dnes představuje nové hodinky, které vzdávají hold jejich objevitelskému duchu. Jde o zářnou poctu těmto skvělým ženám a mužům, kteří svými rekordy, počiny a odvážnými podniky zanechali nesmazatelnou stopu v dějinách a inspirovali nové generace k posouvání hranic možného. Všechny modely z kolekce Longines Spirit obsahují nejmodernější technické prvky a jejich strojky jsou tak přesné, že získaly chronometrovou certifikaci.  


Díky své spolehlivosti, přesnosti, robustnosti a originálnímu technickému řešení dopomohly hodinky a přístroje Longines úspěšnému dokončení řady odvážných podniků. Doprovázely průzkumníky na jejich cestách do nejodlehlejších koutů planety, vzdorovaly extrémnímu počasí, brázdily rozbouřené oceány a podílely se na objevení nových vzdušných cest a zdolávání leteckých rekordů.   

Nespočet letců a průzkumníků svěřil značce Longines svou důvěru a často i holý život. Společnost svými přesnými profesionálními hodinkami vybavila mnoho dobrodruhů: mezi nejznámější jména, která se opírala o hodinářské mistrovství Longines při zdolávání vzdušných výšin, odlehlých zákoutí Země nebo širých oceánů, patří Amelie Earhartová, Paul-Emile Victor, Elinor Smithová a Howard Hughes 

LETECKÉ HODINKY 21. STOLETÍ

Řada Longines Spirit toto bohaté dědictví znovu probouzí k životu. Nové modely propojují tradici s inovacemi – přejímají klasické prvky a funkce leteckých hodinek a spojují je se současnými estetickými rysy a normami. Výrazně dimenzovaná korunka, nápadná obruba, zřetelný stupínek kolem sklíčka, kosočtvercové indexy a velké ručky ve tvaru „obušku“, to vše jsou prvky inspirované érou leteckých dobrodruhů. V novém zmodernizovaném pojetí se harmonicky snoubí s celkovým současným pojetím hodinek. Mimořádné péče se dostalo též povrchové úpravě všech detailů – broušeným, leštěným, matným i těm s reliéfem.  

PŘESNOST NEJMODERNĚJŠÍ TECHNOLOGIE

Eleganci modelů Longines Spirit může konkurovat pouze nejmodernější technika v jejich útrobách. Longines pro tuto řadu používá výhradně automatické strojky s křemíkovými vlásky (kalibry L888.4 a L688.4), které zaručují extrémní přesnost a dlouhou dobu chodu. Oba kalibry, z nichž první má rezervu chodu 64 hodin a druhý 60 hodin, získaly chronometrovou certifikaci Oficiálního švýcarského institutu pro chronometrové zkoušky (COSC). Špičkovou techniku použitou u nové kolekce doplňuje vypouklé safírové sklíčko s vícevrstvou antireflexní úpravou po obou stranách, šroubovací korunkou a gravírované víčko pouzdra přichycené šesti šroubky.  


5 HVĚZDIČKOVÝ DESING

Nová kolekce obsahuje modely s třemi ručkami a kalendářem (průměr pouzdra 40 mm nebo 42 mm) a chronograf (42 mm). Tyto modely mohou mít matně černý, zrnitý stříbrný nebo modrý číselník s efektem slunečních paprsků. Ve všech případech je číselník zdoben pěti nalepenými hvězdami. V minulosti Longines motiv hvězd používala na znamení, že došlo k vylepšení kvality a spolehlivosti značkou používaných strojků. Pět hvězdiček je přitom nejvyšší počet, jakého lze dosáhnout.


Pouzdro doplňuje náramek z ušlechtilé oceli nebo tmavě hnědý, světle hnědý, případně modrý kožený řemínek. Verze se třemi ručkami a kalendářem je k dispozici také ve speciální edici „Prestige se třemi měnitelnými náramky: tahem z ušlechtilé oceli, koženým řemínkem a hnědým koženým řemínkem NATO. 


ODKAZ LEGENDÁRNÍCH LETCŮ

Novou řadou Longines Spirit značka hrdě navazuje na své bohaté dědictví a řadí se po bok legendárních průkopníků, kteří na ni spoléhali. Kolekce je oslavou těchto velikánů minulosti a jejich životní filozofie, která nikdy nepřestala být aktuální – snahy podávat za všech okolností skvělé výkony a dosahovat vynikajících výsledků.