Longines Spirit Zulu Time – Průkopníci razí cestu časovými pásmy

Kolekci Longines Spirit pohání bohaté dědictví značky s logem okřídlených přesýpacích hodin. Teď začíná novou kapitolu, která se zapíše do historie, prostřednictvím Longines Spirit Zulu Time. Hodinky, které obsahují více časových pásem, navazují na preciznost instrumentů značky Longines, jež nosili největší světoví průkopníci během svých legendárních počinů. Longines Spirit Zulu Time oslavuje myšlení těchto hrdinů, ztělesňuje smysl pro dobrodružství, kterým disponují moderní průzkumníci, a vrací se k průkopnické roli, jíž značka sehrála ve vývoji hodinek s více časovými pásmy.

v duchu průkopníků

Kolekce Longines Spirit přichází s novými hodinkami s více časovými pásmy – jedná se o model neodmyslitelně propojený s průkopnickým duchem značky. Nové hodinky Longines Spirit Zulu Time představují stoleté hodinářské zkušenosti s modely tohoto druhu. Původ a název je odvozen z prvních náramkových hodinek Longines s duálním časovým pásmem vyrobených v roce 1925, jejichž číselník zdobila vlajka Zulu. Na Zulu odkazuje písmeno „Z“, které určuje univerzální čas pro letce a členy ozbrojených sil. Vývoj dalších modelů GMT, zaměřených především na odvětví letectví, nadále posiluje průkopnickou roli, kterou Longines na tomto poli hraje.

Mnoho dobrodruhů překročilo zóny světového času s hodinkami Longines na zápěstí. Procestovali zeměkouli s odhodláním a vášní, díky čemuž změnili nemožné ve skutečnost. Proslulí letci, včetně Amy Johnsonové, Clydea Pangborna a Hugha Herndona, si podmanili vzduch a vytvořili nové rekordy – to vše za pomoci Longines, které byly zárukou bezpečnosti a spolehlivosti těchto prvních průkopníků.

s úctou k tradici

Jako pojítko mezi historií a inovací vzdává Longines Spirit Zulu Time hold bohatému dědictví značky. Výsledkem jsou výjimečné hodinky, které budou používat všichni moderní průkopníci. Exkluzivní nový kalibr vlastní výroby Longines se silikonovým vláskem řídí zobrazení časového pásma. Nejmodernější technologie umožňuje nastavení hodinové ručky nezávisle na indikátoru GMT. Další časová pásma se čtou pomocí 24hodinové ručky a obousměrně otočné lunety, a jsou rovněž odstupňovány do 24 hodin. Díky své extrémní přesnosti a rezervě chodu 72 hodin je tento nový strojek certifikován COSC, švýcarským oficiálním institutem pro testování chronometrů. Pět hvězd vyražených na číselníku bylo v historii Longines odjakživa zárukou strojku nejvyšší kvality.

důraz na detail a pohodlí

Longines Spirit Zulu Time díky svému pečlivému provedení a zvláštní péči věnované různým povrchovým úpravám detailů – ať už jsou lesklé, matné, leštěné, reliéfní nebo vystupující – klade důraz i na estetiku. Luneta tohoto modelu je obohacena o barevnou keramickou vložku a je k dispozici v matně černém (L3.812.4.53.6, L3.812.4.53.2), pískovaném antracitovém (L3.812.4.63.6, L3.812.4.63.2) nebo gradientním modrém (L3.812.4.93.6, L3.812.4.93.2číselníku s datumovkou na 6. hodině. Ručky a číslice jsou potažené technologií Super-LumiNova®, která umožňuje hodinky přečíst za všech okolností. Ocelové pouzdro o průměru 42 mm má vyměnitelný náramek z oceli nebo kůže v hnědém, béžovém a modrém provedení. Všechny tyto řemínky mají překlápěcí sponu s novým systémem jemného nastavení, díky kterému se dokážou přizpůsobit každému zápěstí a docílit tak maximálního pohodlí.

Ať už je tedy váš cíl jakýkoli a jste kdekoli, kam vás zavede touha po dobrodružství, nikdy neztratíte přehled o čase, pokud budete mít na svém zápěstí Longines Spirit Zulu Time. Jste připraveni vydat se po dráze průkopníka?