Potápěčské hodinky Longines Legend Diver Watch nadále dělají čest svému jménu

Od roku 2007, kdy byl model Longines Legend Diver Watch uveden na trh, si získal působivý zástup fanoušků, které přitahuje jeho dynamické a čisté vyjádření bohatého dědictví potápěčských hodinek této značky. Příběh pokračuje prostřednictvím nových barevných model, kromě klasické černé (L3.774.4.70.2) také v pískově béžové (L3.774.4.30.2), popelavě šedé (L3.374.4.30.2), královské modré (L3.374.4.90.2) i sytě vínové (L3.374.4.40.2).

Historie Longines ve světě sportu

Longines se vedle své celosvětové reputace jakožto nositele elegance pyšní rovněž dlouhotrvajícím spojením se světem sportu, včetně potápění. Historii vodotěsných hodinek značky Longines lze vysledovat až 85 let zpátky, až do roku 1937, kdy byl uveden na trh první chronograf s vodotěsnými tlačítky na světě. Tuto inovaci si nechal Longines patentovat následující rok. Longines Legend Diver Watch při svém debutu v roce 2007 s hrdostí převzal toto velkolepé dědictví. Vycházel z jednoho z úplně prvních potápěčských modelů značky, kterým byly hodinky Super Compressor z roku 1959. Sortiment se rozšířil v průběhu let, ale každý model z kolekce Longines Legend Diver Watch zachovává ducha a čisté linie originálu.

A nové modely v emblematické rodině Longines Legend Diver Watch jsou připraveny pokračovat v milostném příběhu značky s logem okřídlených přesýpacích hodin a vody. Tyto nové interpretace se nabízejí v několika barevných verzích a ve dvou různých velikostech. Vedle klasického průměru 42 mm (L3.374.4.90.2) Longines přidal v rámci této řady také modely s proporcí 36 mm (L3.774.4.30.2). Seznamte se s hodinkami, které s hrdostí nesou legendu dál.

Hodinářská tradice v novém provedení

Každé nové hodinky doplňuje dvojité safírové sklo, dvě šroubovací korunky a také šroubovací pouzdro. Jejich stínované číselníky obsahují luminiscenční ručky, hodinové indexy tvoří luminiscenční čtverečky proložené arabskými číslicemi, přičemž technologie Super-LumiNova® zabezpečuje optimální viditelnost.

Hodinky jsou vybaveny vnitřní otočnou potápěčskou lunetou – živou připomínkou svého hodinářského dědictví. A stejně jako původní model jsou zdobeny reliéfním emblémem potápěče. Nejnovější verze těchto hodinek obsahují samonavíjecí mechaniku strojku (L888.5 u 42mm a L592.5 u 36mm verze) se silikonovým vyvažovacím vláskem a na všechny se vztahuje pětiletá záruka.

Barevná nabídka ve dvou velikostech

Verze o průměru 42 mm jsou k dispozici v pískově béžové nebo popelavě šedé verzi s číselníkem s barevným přechodem a doplňují je textilní řemínky tón v tónu, přičemž ten šedý byl vytvořen v populárním stylu NATO. Nové verze o průměru 36 mm jsou rovněž výrazně barevně kódovány a nabízejí se v sytě vínově a pískově béžové interpretaci s odpovídajícími textilními pásky. K dispozici je v těchto proporcích také královsky modrý model, který je prezentován na sladěném koženém řemínku.

Modelová řada Longines Legend Diver Watch říká o značce a jejím dědictví hodně. Připomíná bohatou historii společnosti Longines ve světě potápění i jejích technických inovacích, které přispěly k definici značky jako takové v průběhu let. Svým osobitým, jedinečným vzhledem a designem si Longines Legend Diver Watch získal popularitu a privilegované místo v dlouhé historii značky. Nové modely – každý hoden svého jména – budou pokračovat v této legendě.