The Longines Heritage Classic: výlet do 30. let minulého století

The Longines Heritage Classic s děleným číselníkem

Longines patří ke značkám, které cíleně zdůrazňují nejen švýcarskou hodinářskou identitu jako takovou, ale i vlastní mnohaletou tradici. Bohatá hodinářská minulost Longines je doslova vetknuta do každého modelu, který firma uvádí na trh. Nejzajímavější momenty své historie pak Longines zdůrazňuje prostřednictvím kolekce příznačně nazvané Heritage.

Svým přímočarým vzhledem tato novinka dokonale respektuje ducha 30. let a modelu, jímž se inspirovala. Zejména přebírá estetiku geometricky děleného číselníku využívajícího důmyslnou hru čar a barev. Jehostředu vévodí stříbřitě opálový kotouč, jehož záře zdůrazňuje elegantní modré ocelové ručky.

Hodinová stupnice zdobená arabskými číslicemi a indexy je umístěna na světle stříbrném podkladu se saténovou úpravou. Z vnější strany ji obklopuje tenká obruba stříbřitě opálové barvy. Dalším výrazným prvkem je číselník malých sekund stříbřitě opálové barvy, pracující s motivem pruhování a upoutávající pozornost svou velikostí i umístěním. Jde přitom o cílenou věrnost vzhledu předlohy.

Ze stejného důvodu je model The Longines Heritage Classic osazen novým exkluzivním kalibrem (L893.5) s křemíkovým vláskem. Tento automatický mechanický strojek, vyvinutý speciálně pro modely z řady Heritage, nepracuje s ukazatelem data, ale umožňuje umístit číselník malých sekund na středovou osu, a dosáhnout tak vzhledu ještě bližšího historickým předlohám. Hodinky jsou charakteristické též průměrem svého pouzdra z ušlechtilé oceli: současná velikost 38,50 mm vyzařuje eleganci modelů z 30. let.

Tento mimořádný model skvěle doplňuje modrý nebo polomatný černý kožený řemínek s béžovým prošíváním. Tyto dvě varianty jsou doplněny koženým řemínkem Nato s džínovým vzorem v antracitové, respektive modré barvě. Pomocí nástroje dodávaného ke všem hodinkám si každý může řemínky snadno vyměnit podle své aktuální nálady.

Modelem The Longines Heritage Classic značka s okřídlenými přesýpacími hodinami ve znaku znovu vzdává hold své historii a opět prokazuje schopnost uvádět v řadě Heritage nové modely, které nadchnou všechny příznivce Longines.